Andresjansen 2020

Feil låt vant er noe mange sier under Eurovisionsesongen. Derfor gir vi nå en ny sjanse til mange av låtene som ikke nådd helt opp i årets nasjonale finaler i Europa.

Det blir mange gjensyn fra de ulike landenes nasjonale finaler, og du kan stemme på din favoritt. 28. juni legger vi sammen dine stemmer og kårer en vinner.

Reglene er som følger:

  1. Låtene som deltar i årets andresjanse konkurranse kommer fra de lanene som har hatt en nasjonal finale. Du vil derfor ikke finne for eksempel Spania eller Tyskland, som valgte sine låter internt.
  2. Det er escNorge sine skribenter som har valgt ut låtene som deltar.
  3. Du stemmer på vanlig Eurovision måte, det vil si 1 til 7, også 8,10 og 12 poeng.
  4. Ungarn deltok ikke i årets Eurovision, men de arrangerte alikevel sin nasjonale finale A Dal. Vinneren får derfor en sjanse til å delta i vår konkurranse.
  5. Live versjoner er førstevalget, men noen få land har fått unntak enten grunnet at live versjon ikke er ute, eller at kvaliteten på selve klippet ikke er bra nok.
  6. Du sender inn dine stemmer på kommentarfeltet på Facebooksiden til escNorge og i vår diskusjonsgruppe.

De 25 konkurrende låtene er(spilleliste nederst i saken):

  1. Israel: Eden Alene – Saviour In The Sound
  2. Ungarn: Rácz Gergö ft. Orsovai Reni – Mostantól
  3. Sverige: Dotter – Bulletproof
  4. Danmark: Emil – Ville Ønske Jeg Havde Kendt Dig
  5. Polen: Lake Malawi – Lucy
  6. Finland: Erika Vikman – Cicciolina
  7. Estland: Revals – Kirjutan Romaani
  8. Armenia: Tokionine – Save Me
  9. Kroatia: Colonia – Zidina
  10. Latvia – Katrina Dimanta – Heart Beats
  11. Romania: Roxen – Cherry Red
  12. Hviterussland: Keysi – Chillipepper
  13. Norge: Kristin Husøy – Pray For Me
  14. Italia: Elettra Lamborghini – Musica (E Il Scompare)
  15. Albania: Elvana Gjata – Me Tana
  16. Moldova: Valentin Uzun & Irina Kovalsky – Moldovita
  17. Litauen: Monika Marija – If I Leave
  18. Portugal: Bárbara Tinoco – Passe-Partout
  19. Ukraina: Krutb – 99
  20. Serbia: Marko Markovic – Kolaci
  21. Tsjekkia: Olga Lounova – Dark Water
  22. Australia: Vanessa Amorosi – Lessons Of Love
  23. Island: Iva – Oculis Videre
  24. Slovenia: Imset – Femme Fatale
  25. San Marino: Senit – Obsessed
Del:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Relaterte artikler
Torino 2022
Intervjuer

2022: Bekreftede land
Vi teller ned til Eurovision 2022
Dager
Timer
Minutter
Utforsk historien