Da er det klart at det blir Burgas som får æren av å arrangere Eurovision Song Contest 2027.
Byen er den fjerde største byen i Bulgaria, og ligger vakkert til ved Svartehavet. Byen er kjent for sine strender, parker, sitt kulturliv og pulserende arrangementer. Byen har bygget et sterkt rykte for å være vertskap for musikk-, kunst- og internasjonale kulturfestivaler, og beliggenheten vil gi Eurovision-fans en helt unik setting.
Bulgarias nyeste sports- og konsertarena, Arena Burgas, blir arrangør for Eurovision 2027. Datoene blir tirsdag 11. mai, torsdag 13. mai og lørdag 15. mai. Arenaen, som ble åpnet i 2023, skal arrangere den aller første Eurovision Song Contest i Bulgaria, etter DARAs seier i Wien 2026 med Bangaranga.
Billetter
Vil du reise til Burgas 2027? Alle som ønsker å kjøpe billetter må registrere seg i Eurofan, den offisielle, gratis fanklubben, for å delta i salget når det starter. Du kan deretter logge inn på Eurofan-kontoen din og gi oss beskjed om du er interessert i Eurovision 2027-billetter under seksjonen «Billetter og arrangementer».















