Hvordan gjør TIX det mot konkurrentene med strømminger på Spotify?

Foto: Julia Marie Naglestad/NRK

Årets Eurovision-låter har kommet, og fansen lytter på disse gjerne fra nå til langt utti mai. Men hvordan gjør TIX det mot sine konkurrenter på Spotify når det gjelder strømming? Vi skal se nærmere på strømmetallene for eurovision-låtene.

Noen låter har kommet ut med nye versjoner, og i denne oversikten blir det tatt med den versjonen som har mest strømminger, så lenge det ikke er en Eurovision-versjon.

Her er forrige ukes strømminger (mandag til fredag)

PlassLandArtistLåtForrige ukes strømmingerStrømminger totalt
1ItaliaMåneskinZitti e buoni1.733.26216.595.233
2SverigeTusseVoices1.006.6228.653.435
3FinlandBlind ChannelDark Side328.0514.627.667
4NorgeTIXFallen Angel263.8853.712.181
5SveitsGjon’s TearsTout l’univers217.1441.152.042
6FrankrikeBarbara PraviVoilà211.9092.586.157
7IslandDaði og Gagnamagnið10 Years203.898999.086
8KyprosElena TsagrinouEl Diablo191.2431.582.438
9DanmarkFyr og FlammeØve Os På Hinanden191.0061.637.839
10RusslandManizhaRussian Woman161.679604.208
11MaltaDestinyJe Me Casse155.551396.015
12San MarinoSenhitAdrenalina145.986811.642
13IsraelEden AleneSet Me Free121.277147.372
14StorbritanniaJames NewmanEmbers117.473619.224
15LitauenThe RoopDiscoteque112.7731.726.634
16BelgiaHooverphonicThe Wrong Place112.451747.585
17AserbajdsjanEfendiMata Hari108.842410.782
18NederlandJeangu MacrooyBirth Of A New Age106.210817.017
19RomaniaRoxenAmnesia103.130747.929
20HellasStefaniaLast Dance101.140610.770
21AustraliaMontaigneTechnicolour90.726646.819
22UkrainaGo_ASHUM81.801423.665
23SpaniaBlas CantóVoy a quedarme71.460928.117
24IrlandLesley RoyMaps69.636615.671
25MoldovaNatalia GordienkoSugar69.412514.581
26KroatiaAlbinaTick-Tock63.895568.197
27SerbiaHurricaneLoco Loco62.945437.836
28TysklandJendrikI Don’t Feel Hate58.651738.428
29TsjekkiaBenny CristoOmaga57.162548.435
30LatviaSamanta TinaThe Moon Is Rising53.512286.226
31PolenRafalThe Ride44.572170.262
32EstlandUku SuvisteThe Lucky One39.129362.196
33PortugalThe Black MambaLove Is On My Side36.730252.950
34SloveniaAna SoklicAmen32.201156.650
35BulgariaVICTORIAGrowing up is getting old31.20471.529
36AlbaniaAnxhela PeristeriKarma30.569179.829
37ØsterrikeVincent BuenoAmen29.173184.866
38GeorgiaTornike KipianiYou26.90594.771
39Nord-MakedoniaVasil GarvanlievHere I Stand22.306116.383
Oversikt over strømmetall

Italia og Sverige i ledelsen

Så i oversikten kan vi se at Italia og Sverige har gjort det best i forrige uke. Begge har godt over 1 million strømminger. Italia har også over 16 millioner strømminger totalt, noe som gjør at det er den mest streamede sangen på Spotify totalt av årets Eurovision-låter.

Grunnen til at Israel og Bulgaria har så lave strømmetall er på grunn av deres nye Eurovision-versjon som ikke kom for så lenge siden. Så får vi se hvordan det går i neste uke.

TIX har en god fjerdeplass av alle Eurovision-låtene. Er det starten på en TIX-feber der ute i Europa?

Del:
Relaterte artikler
Eurovision 2022
2022: Alle låtene
Intervjuer
2022: Bekreftede land
Vi teller ned til Eurovision 2022
Dager
Timer
Minutter
Utforsk historien