RESULTAT: Disse gikk videre i den Ultimate cupen!

Foto: Alexander Gjørøy / escnorge.no

Vi er endelig i gang med den Ultimate cupen, og de fjorten låtene som vi vil få se igjen i en kvartfinale er nå klart!

Reglene for den Ultimate cupen finner du her!

Resultat innledende gruppe 1:

1. 2004 – Serbia og Montenegro – Zeljko Joksimovic – Lane moje – 213 poeng
2. 2001 – Hellas – Antique – (I Would) Die for You – 207 poeng
3. 2021 – Italia – Måneskin – Zitti e buoni – 195 poeng
4. 2000 – Latvia – Brainstorm – My Star – 188 poeng
5. 1984 – Italia – Alice og Battiato – I treni di Tozeur – 164 poeng
6. 1966 – Norge – Åse Kleveland – Intet er nytt under solen – 162 poeng
7. 2009 – Armenia – Inga & Anusj – Jan Jan – 136 poeng

______________________
8. 2021 – Aserbajdsjan – Efendi – Mata Hari – 129 poeng
9. 1969 – Italia – Iva Zanicchi – Due grosse lacrime bianche – 117 poeng
10. 2022 – Østerrike – LUM!X & Pia Maria – Halo – 110 poeng
11. 1968 – Finland – Kristina Hautala – Kun kello käy – 66 poeng
12. 1959 – Italia – Domenico Modugno – Piove (Ciao, ciao bambina) – 54 poeng
13. 2020 – Kypros – Sandro – Running – 50 poeng
14. 2022 – Nord-Makedonia – Andrea – Circles – 43 poeng
15. 2021 – Nord-Makedonia – Vasil – Here I Stand – 22 poeng

*Flere 12 poengere
Antall stemmegivere:
 32 stk

Resultat innledende gruppe 2:

1.1988 – Sveits – Céline Dion – Ne partez pas sans moi – 230 poeng
2. 1988 – Norge – Karoline Krüger – For vår jord – 212 poeng
3. 2016 – Australia – Dami Im – Sound of Silence – 196 poeng
4. 1990 – Spania – Azúcar Moreno – Bandido – 175 poeng
5. 2022 – Storbritannia – Sam Ryder – Space Man – 161 poeng
6. 1990 – Italia – Toto Cutugno – Insieme: 1992 – 135 poeng
7. 1973 – Storbritannia – Cliff Richard – Power to All Our Friends – 119 poeng

_________________________
8. 2015 – Sverige – Måns Zelmerlöw – Heroes – 113 poeng
9. 2017 – Norge – JOWST – Grab the Moment – 112 poeng
10. 1976 – Frankrike – Catherine Ferry- Un, deux, trois – 111 poeng
11. 2020 – Sverige – The Mamas – Move – 99 poeng
12. 2021 – Danmark – Fyr & Flamme – Øve os på hinanden – 78 poeng
13. 2022 – San Marino – Achille Lauro – STRIPPER – 60 poeng
14. 1959 – Nederland – Teddy Scholten – Een beetje – 34 poeng
15. 2021 – Tsjekkia – Benny Cristo – Omaga – 21 poeng

*Flere 12 poengere
Antall stemmegivere:
 32 stk

Så er det klart hvilke fjorten bidrag som går videre til kvartfinalen av vår Ultimate-cup! Følg med, mandag klokken 1800 kommer gruppe 3 & 4 i de innledende gruppene. Her skal vi finne de fjorten neste låtene som skal gå videre til kvartfinalen av vår Ultimate-cup! Bli med på moroa!

Del:
Relaterte artikler
Eurovision 2023
2022: Alle låtene
Intervjuer
2023: Bekreftede land
Vi teller ned til Eurovision 2023
Dager
Timer
Minutter
Utforsk historien