Eva Marija skal synge «Mother Nature»!
I kveld var det klart for Luxembourg Song Contest 2026, der åtte artister konkurrerte om å få billetten til Wien i mai. Finalen fant sted i Rockhal, som er Luxembourgs største og mest kjente konsertarena.
For tredje år på rad ble showet ledet av humorduoen Raoul Roos og Loïc Juchem, men denne gangen hadde de også med seg skuespiller Hana Sofia Lopes som medprogramleder.
Sandra Kim var med på å kaste glans over finalen, ved å synge «J’aime la vie» i pausen. I tillegg opptrådte fjorårets Eurovision-vinner JJ, samt islandske VÆB.
Deltakerne var på scenen i denne rekkefølgen:
- Steve Castile – «Sweet Tooth»
- Luzac – «Prison Dorée»
- Daryss – «Melusina»
- ShiroKuro – «Eye To Eye»
- Andrew the Martian – «I’m The Martian»
- Hugo One – «Born Again»
- Eva Marija – «Mother Nature»
- Irem – «Bad Decisions (Hush Hush)»
Etter første stemmerunde, gikk tre artister videre til en superfinale.
Disse gikk videre:
- Eva Marija
- Irem
- Steve Castile
Deretter ble det åpnet for en ny runde med stemmegivning.
En internasjonal jury bestående av 8 land (Hellas, Italia, Litauen, Norge, Serbia, Tsjekkia, Østerrike og Storbritannia) var med på å avgjøre resultatet.
Her fikk Eva Marija og hennes «Mother Nature» høyeste poengsum fra 7 av 8 juryer. Kun den italienske juryen gikk for Steve Castile.
Den norske 12’eren, som gikk til Eva Marija, ble lest opp av Iris Severine Mikalsen aka Ladybug fra fjorårets MGP-finale.
Så var det publikumsstemmenes tur. Her vant også Eva Marija klart.
Resultatet ble til slutt:
Eva Marija: 222 poeng
Steve Castile: 136 poeng
Irem: 122 poeng
Dermed er det Eva Marija med «Mother Nature» som skal representere Luxembourg i Wien i mai! Eva spiller fiolin på låten, og det kom frem under sendingen at hun er en stor fan av Alexander Rybak.
Se opptredenen hennes her:











