Så var det Frankrike sin tur. Den franske kringkastingen har offentliggjort internt hvilken artist som skal representere Frankrike i årets Eurovision Song Contest.
Valget har falt på 17 år gamle Monroe. Hun vil synge låta «Regarde». Låta ble offentliggjort klokken 1800, og du kan høre den her!
17 år gamle Monroe Vata er en fransk-amerikansk sanger. Hun var født i Salt Lake City i USA. Hun har bakgrunn fra kor, og har fått en interesse innenfor den klassiske sjangeren.
I 2025 van Monroe den ellevte sesongen av tv-programmet «Prodiges» på France 2. Programmet er for unge klassiske musikere. Etter hun vant programmet fikk hun en kontrakt med Warner Music, før hun til slutt slapp sin debut-album i November 2025. Monroe har ofte live-konserter i Frankrike og er en spennende artist for fremtiden i Frankrike.
Etter et par sterke år med gode resultater, kan Frankrike gå til topps i år?
Hva tenker du om låta og artisten Frankrike har valgt i år?













