Stjernedryss i Melodifestivalen 2012

I dag offentliggjorde SVT navnene på artistene som skal delta i de to siste delfinalene i vinterens Melodifestival. På listen finner vi kjente navn som Charlotte Perrelli, Danny Saucedo, Lisa Miskovsky, Andreas Johnson, Christer Sjögren og Lotta Engberg.

Forrige mandag ble startfeltet i Melodifestivalens to første delfinaler presentert, og i dag kunne sjefsprodusent Christer Björkman annonsere hvilke artister som skal konkurrere mot hverandre i de to siste delfinalene.


Startfeltene ser slik ut (presentert i alfabetisk rekkefølge basert på låttitlene):

Semifinale 3 – 18. februar, Leksand:

1. Mattias Andréasson – Förlåt mig (Mattias Andréasson)
2. Maria BenHajji – I mina drömmar (Nanna Svensdóttir, Thomas Cars)
3. Love Generation – Just A Little Bit (RedOne, John Mamann, Jean-Claude Sindres, Teddy Sky, Yohanne Simon, Bilal «The Chef» Hajji)
4. Andreas Johnson – Lovelight (Andreas Johnson, Peter Kvint)
5. Björn Ranelid feat. Sara Li – Mirakel (Fredrik Andersson, Björn Ranelid)
6. Carolina Wallin Pérez – Sanningen (Michael Clauss, Martin Bjelke, Carolina Wallin Pérez, F Dread)
7. Molly Sandén – Why Am I Crying (Molly Sandén, Aleena Gibson, Windy Wagner)
8. Youngblood – Youngblood (Fredrik Kempe, David Krüger)

 

Semifinale 4 – 25. februar, Malmö:

1. OPA – Allting blir bra igen (Michael Sideridis)
2. Danny Saucedo – Amazing (Danny Saucedo, Peter Boström, Figge Boström)
3. Lotta Engberg & Christer Sjögren – Don’t Let Me Down (Lasse Holm, Lars ‘Dille’ Diedricson)
4. Hanna Lindblad – Goosebumps (Hanna Lindblad, Linda Sundblad, Tony Nilsson)
5. Axel Algmark – Kyss mig (Axel Algmark, Mattias Frändå, Jonathan Magnussen)
6. Dynazty – Land Of Broken Dreams (Thomas G:son, Thomas ‘Plec’ Johansson)
7. Charlotte Perrelli – The Girl (Fredrik Kempe, Alexander Jonsson)
8. Lisa Miskovsky – Why Start A Fire (Lisa Miskovsky, Aleksander With, Bernt Rune Stray, Berent Philip Moe)

 

I tillegg til de førstnevnte storartistene finner vi på deltakerlisten spennende navn som forfatter og samfunnsdebattant Björn Ranelid, hardrockbandet Dynazty, Mattias Andréasson fra bandet E.M.D, jentegruppen Love Generation, som også deltok i årets MF, og det splitter nye boybandet Youngblood.

Som vanlig vil to bidrag fra hver delfinale gå direkte til finalen i Globen den 10.mars, mens to stemmes videre til Andra Chansen i Nyköping uken før.

Kilde: SVT

Del:
Relaterte artikler