Subwoolfer blant toppen av strømmetall-lista!

Foto: Mandy Pettersen / ESC Norge

Etter at nå alle Eurovision-låtene er klare er det på tide og følge med på hvordan de gjør det på strømmetall.

Vi har valgt å følge strømmetallene via Spotify og Eurovision Song Contest sin offisielle YouTube-kanal. Vi har valgt å følge strømmetallene fra de offisielle musikkvideoene til artistene, da ikke alle har fremført låta sin live.

Oversikten pr 26. mars

PlassLandArtistSangSpotify-tallYouTube-tallTotalt
1.ItaliaMahmood & BlancoBrividi63.619.515891.43964.510.954
2.SverigeCornelia JacobsHold Me Closer8.283.020959.9579.242.957
3.NederlandS10De Diepte6.113.5781.874.7577.961.335
4.SpaniaChanelSloMo6.841.481691.3177.532.798
5.NorgeSubwoolferGive That Wolf A Banana4.586.560381.7184.968.287
6.UkrainaKALUSHStefania3.041.2201.667.1124.708.332
7.StorbritanniaSam RyderSPACE MAN1.814.0461.283.1403.097.186
8.FinlandThe RasmusJezebel2.827.795248.0773.075.872
9.ØsterrikeLUM!X Feat Pia MariaHalo1.519.712987.8922.507.604
10.PolenOchmanRiver1.800.549420.3842.220.933
11.TysklandMalik HarrisRockstars1.855.060202.2822.057.342
12.AlbaniaRonela Hajati*Sekret372.3571.632.4572.004.814
13.LitauenMonika LIUSentimentai1.160.570732.1911.892.761
14.SerbiaKonstraktaIn corpore sano594.8641.223.9911.818.855
15.FrankrikeAlvan & AhezFulenn865.383787.9551.653.338
16.LatviaCiti ZeniEat Your Salad1.379.83982.9941.462.833
17.HellasAmanda TenfjordDie Together756.407550.6021.307.009
18.BelgiaJérémie MakieseMiss You590.218679.5911.269.809
19.IrlandBrookeThat’s Rich960.214298.1011.258.315
20.PortugalMAROsaudade, saudade899.070336.0561.235.127
21.EstlandSTEFANHope957.569196.2701.153.839
22.RomaniawrsLlámame499.563648.3691.147.932
23.AustraliaSheldon RileyNot The Same668.869453.2261.122.095
24.San MarinoAchille LauroSTRIPPER519.762549.6231.069.385
25.KyprosAndromacheEla615.825326.024941.849
26.BulgariaIntelligent Music ProjectIntention328.785599.809928.594
27.MontenegroVladanaBreathe230.281617.389847.670
28.ArmeniaRosa LinnSNAP82.664753.029835.693
29.MoldovaZdob si ZdubTrenuletul497.145301.276798.421
30.SveitsMarius BearBoys Do Cry285.590452.184737.774
31.KroatiaMia DimsicGulity Pleasure392.836278.762671.598
32MaltaEmma MuscatI Am What I Am299.983333.996636.979
33.IsraelMichael Ben DavidI.M*108.087494.370602.457
34.DanmarkREDDIThe Show360.852229.856590.708
35.IslandSysturMed hækkandi sol308.743192.680501.423
36.AserbajdsjanNadir RustamliFade To BlackIkke tilgengelig447.495447.495
37.Nord-MakedoniaAndreaCirclesIkke synlige tall415.687415.687
38.SloveniaLPSDiscoIkke tilgengelig289.904289.904
39.TsjekkiaWe Are DomiLight Off*72.579173.371245.950
40.GeorgiaCircus MircusLock Me InIkke synlige tall166.005166.005
* Revamplåter – noe som vil si at låta har kommet ut i ny versjon.

Vi kan se at Italia leder klart i år ved strømmetallene de får fra Spotify. På YouTube kan vi se at Nederland er de som har fått flest strømminger på Eurovison Song Contest sin musikkvideo-album.

Vi tar høyde for at lista kan endre seg videre da noen låter har ligget ute lengre enn andre, men her er altså den første offisielle lista, og den vil bli oppdatert fremover mot mai. Har du lyst til å hjelpe noen land til å prøve å komme seg høyere opp på listen, er det bare å starte å lytte!

Nå når alle landene er offentliggjort ser vi at Subwoolfer ligger godt oppe i topp 5 av antall strømminger.

Del:
Relaterte artikler
Eurovision 2022
2022: Alle låtene
Intervjuer
2022: Bekreftede land
Vi teller ned til Eurovision 2022
Dager
Timer
Minutter
Utforsk historien