RESULTAT: Disse gikk videre i den Ultimate cupen gruppe 11 og 12!

Foto: Alexander Gjørøy / escnorge.no

Vi er godt over halvveis med de innledende rundene i den Ultimate cupen, og de fjorten låtene som vi vil få se igjen i en kvartfinale er nå klart!

Reglene for den Ultimate cupen finner du her!

Resultat innledende gruppe 11:

1.2019 – Norge – KEiiNO – Spirit in the Sky – 308 poeng
2. 1965 – Luxembourg – France Gall – Poupée de cire, poupée de son – 252 poeng
3. 1982 – Norge – Jahn Teigen og Anita Skorgan – Adieu – 194 poeng
4. 2018 – Frankrike – Madame Monsieur – Mercy – 182 poeng
5. 2000 – Estland – Ines – Once in a Lifetime – 173 poeng
6. 2017 – Bulgaria – Kristian Kostov – Beautiful Mess – 168 poeng
7. 1968 – Tyskland – Wenche Myhre – Ein Hoch der Liebe – 150 poeng

_____________________________
8. 1996 – Irland – Eimear Quinn – The Voice – 126 poeng
9. 2020 – Israel – Eden Alene – Feker Libi – 117 poeng
10. 2021– Norge – TIX – Fallen Angel – 108 poeng
11. 2020 – Storbritannia – James Newman – My Last Breath – 69 poeng
12. 2020 – Latvia – Samanta Tina – Still Breathing – 58 poeng
13. 1958 – Frankrike – André Claveau – Dors, mon amour – 49 poeng
14. 2020 – Hviterussland – VAL – Da vidna – 40 poeng
15. 1957 – Sveits – Lys Assia – L’enfant que j’étai – 36 poeng

*Flere 12 poengere
Antall stemmegivere:
 35 stk

Resultat innledende gruppe 12:

1.2008 – Ukraina – Ani Lorak – Shady Lady – 241 poeng
2. 1969 – Frankrike – Frida Boccara – Un jour, un enfant – 212 poeng
3. 2022 – Tsjekkia – We Are Domi – Lights Off – 194 poeng
4. 1977 – Tyskland – Silver Convention – Telegram – 187 poeng
5. 2022– Estland – Stefan – Hope – 176 poeng
6. 1962 – Tyskland – Conny Froboess – Zwei kleine Italiener – 144 poeng
7. 1966 – Østerrike – Udo Jürgens – Merci, Chérie – 141 poeng
_____________________________
8. 2021 – Serbia – Hurricane – Loco Loco – 124 poeng
9. 2021 – Storbritannia – James Newman – Embers – 108 poeng
10. 2021 – Estland – Uku Suviste – The Lucky One – 102 poeng
11. 2022 – Malta – Emma Muscat – I Am What I Am – 97 poeng
12. 2022- Israel – Michael Ben David – I.M – 80 poeng
13. 1956 – Italia – Franca Raimondi – Aprite le finestre – 73 poeng
14. 2022 – Kroatia – Mia Dimsic – Guilty Pleasure – 55 poeng
15. 2020– Moldova – Natalia Gordienko – Prison – 38 poeng

*Flere 12 poengere
Antall stemmegivere:
 34 stk

Så er det klart hvilke fjorten bidrag som går videre til kvartfinalen av vår Ultimate-cup! Følg med, i kveld klokken kommer gruppe 13 & 14 i de innledende gruppene. Her skal vi finne de fjorten neste låtene som skal gå videre til kvartfinalen av vår Ultimate-cup! Bli med på moroa!

Del:
Relaterte artikler
Eurovision 2023
2022: Alle låtene
Intervjuer
2023: Bekreftede land
Vi teller ned til Eurovision 2023
Dager
Timer
Minutter
Utforsk historien